Zemřel herec Ladislav Trojan, otec Ivana Trojana hrál ve Třech chlapech v chalupě

Zemřel herec Ladislav Trojan, otec Ivana Trojana hrál ve Třech chlapech v chalupě; Zdroj foto: ČTK / Dostál Dušan

„Dnes nad ránem zemřel náš milý táta, herec Ladislav Trojan. Odešel ve spánku, v klidu a míru. Úsměv měl na tváři do poslední chvíle. Ondřej a Ivan,“ napsali synové na sociální síti.

Komediální seriál z vesnického prostředí Tři chlapi v chalupě podle námětu a scénáře Jaroslava Dietla vysílala Československá televize v letech 1961 až 1963. Trojan ztvárnil jednu ze tří hlavních rolí, Vendu Potůčka, traktoristu v ouplavickém JZD a předsedu místního svazu mládeže.

Ladislav Trojan se narodil v Praze roku 1932. Odmalička hrál ochotnické divadlo, později vystudoval DAMU. První role dostával v 50. letech.

Sedm let působil v pražském Realistickém divadle Zdeňka Nejedlého, tedy dnešním Švandově, než roku 1965 nastoupil do Městských divadel pražských. Tam setrval až do roku 1996, kdy odešel do důchodu. „Moudrost, nadhled a laskavost propůjčily jeho komickým rolím zvláštní důvěrnost. To se projevilo zejména ve Veselých paničkách windsorských nebo v Jak je důležité míti Filipa. Exceloval i v dramatických rolích, např. ve hře Král Richard II.,“ napsal web České televize.

Později spolupracoval ještě s Divadlem Na Fidlovačce, objevil se v inscenacích Fidlovačka nebo Slaměný klobouk. Roku 2011 vystřídal Petra Bruknera v moderování dětského pořadu Kouzelná školka, kde zpodobnil dědu Láďu.


Pokračovat ve čtení