Zdědili vilu po prarodičích, udělali si v ní bydlení na míru. Honosí se starými prvky

Zdědili vilu po prarodičích, udělali si v ní bydlení na míru. Honosí se starými prvky; Zdroj foto: Aktuálně.cz/Jakub Jurdič

Manželé k rekonstrukci oslovili ateliér IAK, který jim pomohl sladit odlišné představy. Společně vypracovali studii interiéru, prošli jednotlivé detaily a následně je rozebrali s řemeslníky, aby byl konečný výsledek podle představ.

V přízemí vily je dnes interiér s převážně původními prvky, jako jsou dveře, modřínové schodiště, dlažba nebo dubové parkety. Patro architekti nově upravili a doplnili o moderní vybavení jako nábytek z březové překližky, dubová podlaha nebo dveře s proskleným světlíkem.

Architektonický ateliér IAK s proměnou soutěží v osmém ročníku ceny Interiér roku od Institutu bytového designu. Ten každoročně vybírá nejlepší soukromé i veřejné interiéry od českých a slovenských architektů. S nejzajímavějšími soutěžícími čtenáře i letos seznamujeme na webu Aktuálně.cz, který je hlavním mediálním partnerem ceny. Stavby a interiéry vytvořené v roce 2022 mohou autoři přihlašovat do konce února.

Podívejte se na interiér sto let staré vily.


Pokračovat ve čtení