Zacha, Krejčí, Pastrňák. Česká souhra znovu nadchla Boston, ten ale bral jen bod

Zacha, Krejčí, Pastrňák. Česká souhra znovu nadchla Boston, ten ale bral jen bod; Zdroj foto: Reuters

Ve 14. minutě předvedla česká trojice Bostonu nádhernou souhru. Pavel Zacha přiťukl pukl Davidovi Krejčímu, ten narýsoval přihrávku přes šířku pásma jmenovci Pastrňákovi a kanonýr Bruins bez přípravy otevřel skóre.

Parádní akce přinesla rodákovi z Havířova už 25. gól v sezoně.

Hosté ještě do první pauzy vyrovnali, ve druhém dějství skóre dokonce otočili, ovšem v tom závěrečném čelili drtivému tlaku ofenzívy Bostonu.

Medvědi tlačili a srovnání se dočkali v přesilové hře. Dvě rychlé rány Pastrňáka za sebou v síti neskončily, ale vzápětí se prosadil Patrice Bergeron. 

Pak opět úřadovali Češi. Krejčí posunul puk Pastrňákovi, jenž nádhernou přihrávkou našel na modré čáře osamoceného Brada Marchanda a ten únik zakončil neomylně.

Boston opět vedl, navíc šest a půl minuty před koncem dostali hosté trest na 2+2 minuty a po třech vteřinách další dvě minuty. Vypadalo to, že Bruins mají utkání pevně v rukách a další vítězství je na dohled.

Jenže Bruins nevyužili obří šance, Buffalo přestálo takřka dvouminutové dvojnásobné oslabení i navazující přesilovku domácích a sáhlo ke hře bez brankáře. 

Pastrňák mohl rozhodnout do prázdné klece, obránce Rasmus Dahlin ovšem jako poslední instance jeho pokus zastavil a ihned rozehrál akci, na jejímž konci srovnal stav Dylan Cozens.

I v prodloužení mohl být český kanonýr za hrdinu. Otevřela se před ním výborná možnost, Pastrňák však nezkombinoval rychlost a kontrolu puku. A 67 vteřin před koncem rozhodl na druhé straně Alex Tuch.

Boston i přes prohru suverénně vede celou soutěž.

Výsledky NHL:

Boston – Buffalo 3:4 v prodl. (1:1, 0:1, 2:1 – 0:1)

Branky: 14. Pastrňák (Krejčí, Zacha), 46. Bergeron, 53. Marchand (Pastrňák, Krejčí) – 23. a 64. Tuch, 17. Thompson, 59. Cozens. Střely na branku: 40:25. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Tuch (Buffalo), 2. Marchand, 3. Bergeron (oba Boston).

Columbus – Chicago 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Branky: 24. a 60. Nyquist, 19. Bemström, 40. Marčenko – 12. Athanasiou. Střely na branku: 38:27. Diváci: 18.280. Hvězdy zápasu: 1. Nyquist, 2. Korpisalo, 3. Gaudreau (všichni Columbus).


Pokračovat ve čtení