„Vyhrál jsi svůj život.“ Fotbalista v kritickém stavu se zajímal, jak dopadl zápas

"Vyhrál jsi svůj život." Fotbalista v kritickém stavu se zajímal, jak dopadl zápas; Zdroj foto: Reuters

„Podle lékařů, kteří se o něj starají v Lékařském centru Univerzity v Cincinnati, vykázal Damar v průběhu posledních 24 hodin nápadné zlepšení,“ uvedli představitelé Buffala na klubovém Twitteru.

„I když je stále v kritickém stavu, zdá se, že je z neurologického hlediska intaktní. Jeho plíce se stále uzdravují a on dělá pokroky,“ doplnili.

Hamlinovi lékaři následně zopakovali, že hráč je stále v kritickém stavu. Dokáže už nicméně pohybovat rukama a nohama. Je na umělé plicní ventilaci, a proto ještě nemůže mluvit.

Písemně se však ve středu v noci ptal, zda Bills zápas, který byl po jeho kolapsu přerušen, vyhráli.

„Ano, Damare, odpověď je ano. Vyhrál jsi zápas o svůj život,“ dostalo se Hamlinovi odpovědi podle jednoho z jeho lékařů Timothyho Prittse.

„Čeká ho dlouhá a náročná cesta. Byl opravdu ve vážném stavu. Ale vykazuje znaky zlepšení a zotavení,“ uvedl další z lékařů William Knight.

Čtyřiadvacetiletý Hamlin zkolaboval v pondělním duelu NFL v Cincinnati po kontaktu se soupeřem, který ho při srážce trefil ramenem do hrudníku. Hamlin se sice nejprve postavil na nohy, pak ale padl na záda a zůstal nehnutě ležet.

Na místo okamžitě dorazila sanitka a záchranáři Hamlina na trávníku několik minut oživovali a obnovili jeho srdeční tep. Poté hráče převezli do nemocnice, kde je na jednotce intenzivní péče.

Zápas mezi Cincinnati a Buffalem byl po Hamlinově kolapsu přerušen a odložen a podle agentury AP vedení ligy rozhodlo, že se už dohrávat nebude. Dosud však NFL nestanovila, jak bude bez odehraného duelu vyřešeno nasazení týmů do play off. Změny musí ještě schválit hráčská asociace NFL.


Pokračovat ve čtení