V týdnu bude větrno a přeháňky, sněžit má pouze na horách

V týdnu bude větrno a přeháňky, sněžit má pouze na horách; Zdroj foto: ČTK

„Dneškem začíná větrný týden na horách provázený přívaly sněhu. Napadnout by ho zde měly až desítky centimetrů. S tím budou souviset nebezpečné jevy. Už v pondělí nás v nižších a středních polohách potrápí nárazy jihozápadního až západního větru rychlosti kolem 70 kilometrů za hodinu, na horách to může být až 110 kilometrů za hodinu,“ uvedli meteorologové na Facebooku.

Od dnešních 06:00 do úterních 08:00 platí téměř pro celé území Česka s výjimkou části severovýchodních Čech a jižní a východní Moravy výstraha před silným větrem. Opět silnější nárazy větru se pak mohou objevit od úterního do čtvrtečního večera, výstrahy budou meteorologové upřesňovat.

V kombinaci s novou sněhovou pokrývkou na horách se tak budou místy tvořit sněhové jazyky. „V Jizerských horách a Krkonoších, kde očekáváme nejvíce sněhu, se budou v polohách nad 800 metrů tvořit i závěje,“ uvedli meteorologové.

Nejnižší noční teploty se budou v týdnu pohybovat od dvou stupňů do minus dvou stupňů Celsia, v pátek od nuly do minus čtyř stupňů. Přes den budou nejvyšší teploty v pondělí a v úterý mezi nulou až čtyřmi stupni, ve středu se budou pohybovat od dvou do šesti stupňů a ve čtvrtek a v pátek od jednoho do pěti stupňů Celsia.


Pokračovat ve čtení