Úmrtí kojence v Domažlicích nebylo násilné, zjistili policisté. Zemřel kvůli nemoci

Úmrtí kojence v Domažlicích nebylo násilné, zjistili policisté. Zemřel kvůli nemoci; Zdroj foto: ČTK

Kojence poslal nemocniční lékař domů z pohotovosti s tím, že je nachlazený. Dítě pak doma přestalo dýchat a přivolaná záchranná služba už ho nezachránila. Mluvčí nemocnice Jiří Kokoška sdělil, že ošetření dítěte v nemocnici bylo úspěšné, zdravotní potíže odezněly a smrt dítěte nemá souvislost s potížemi, s nimiž bylo v nemocnici ošetřováno. Na pondělní událost ve čtvrtek upozornil server Novinky.cz a následně iDnes.cz.

Chlapec měl déle než týden rýmu a kašel, k nimž se přidala vysoká teplota. Ošetřující lékař rodičům řekl, aby s ním nechodili ven a na snížení teploty doporučil Panadol nebo Nurofen v čípcích a kapky do nosu, dítěti se doma ještě přitížilo a druhý den ráno přestalo dýchat.

Přivolaný lékař záchranné služby už mu nedokázal pomoci. „Po našem příjezdu už bylo dítě v bezvědomí. I přes veškerou snahu se u něj nepodařilo obnovit životní funkce a lékař bohužel konstatoval smrt,“ uvedla mluvčí krajské záchranné služby Márie Svobodová.

Nemocnice se ohradila proti tomu, že by smrt souvisela s předchozím ošetřením v nemocnici a že by její lékaři byli viníky. „Pro toto obvinění neexistuje žádný důkaz. Naopak informace, které má nemocnice čerstvě k dispozici, naznačují, že ošetření dítěte v nemocnici bylo úspěšné, zdravotní potíže odezněly a smrt dítěte nemá žádnou souvislost s potížemi, se kterými bylo v nemocnici ošetřováno,“ sdělil mluvčí Kokoška. Dodal, že nemocnice čeká na výsledky pitvy.

Video: Současná epidemie je pro děti zákeřná. Nápor by ale měl přes Vánoce klesnout, říká Prymula (20. 12. 2022)


Pokračovat ve čtení