Tenisty postihla „netflixová kletba“. Z deseti aktérů show zbyl v Austrálii jediný

Tenisty postihla "netflixová kletba". Z deseti aktérů show zbyl v Austrálii jediný; Zdroj foto: Reuters

Streamovací gigant Netflix zveřejnil prvních pět dílů série minulý týden a z deseti tenistů nastupující generace, jimž se v nich primárně věnoval, zůstal ve dvouhře na Australian Open jediný: Kanaďan Félix Auger-Aliassime, jenž bude v nedělním osmifinále soupeřem Jiřího Lehečky.

„Zvláštní, jak to někdy vyjde,“ uvedl Auger-Aliassime po dnešní čtyřsetové výhře nad Argentincem Franciscem Cerúndolem. „Možná ti hráči, kteří vypadli, si myslí, že to spolu nějak souvisí. Ale myslím, že spíš nemyslí, já tedy rozhodně také ne,“ odmítl se „netflixovým prokletím“ vážněji zabývat dvaadvacetiletý rodák z Montrealu.

Shodou okolností však zbyl z hvězd dokumentu na Australian Open jako poslední. Jak totiž připomíná agentura AP, osudy hrdinů jednotlivých epizod byly v Melbourne následující:

1. díl: Nick Kyrgios se odhlásil kvůli operaci kolena ještě před startem turnaje a Thanasi Kokkinakis vypadl ve 2. kole s pětatřicetiletým Andym Murraym.

2. díl: Matteo Berrettini prohrál s Murraym v 1. kole a Ajla Tomljanovicová se odhlásila z turnaje kvůli zranění kolena.

3. díl: Maria Sakkariová vypadla v 3. kole s 87. hráčkou světa Ču Lin a Taylor Fritz nestačil v 2. kole na 113. tenistu žebříčku Alexeie Popyrina.

4. díl: Uns Džábirovou vyřadila v 2. kole Markéta Vondroušová a Paule Badosaové vystavilo před turnajem stopku zranění stehna.

5. díl: Casper Ruud vypadl v 2. kole s Jensonem Brooksbym a Augera-Aliassimea čeká Lehečka.


Pokračovat ve čtení