Tenistka Strýcová ohlásila krátkodobý návrat na kurty

Tenistka Strýcová ohlásila krátkodobý návrat na kurty; Zdroj foto: Reuters

Turnaje, do kterých hodlá zasáhnout, zatím nespecifikovala. Mohla by to pro ni ale být příležitost dát sbohem fanouškům, s nimiž se tehdy kvůli těhotenství nemohla ideálně rozloučit.

„V létě se zase (na chvíli) vidíme na kurtech,“ napsala Strýcová na instagramu a vedle fotografie z tréninku s Petrou Kvitovou připojila také video z posilovny.

Šestatřicetiletá Strýcová ukončila kariéru v květnu roku 2021, o čtyři měsíce později přivedla na svět syna Vincenta. Už během rozlučky ale avizovala, že by se ráda v budoucnu rozloučila s fanoušky v posledním utkání. Jako ideální jmenovala konkrétně Wimbledon, kde před čtyřmi lety triumfovala ve čtyřhře a dostala se do semifinále dvouhry.

„Sama pro sebe si chci zahrát ještě jeden zápas s diváky. Loučím se s kariérou a nepředpokládám, že se vrátím na okruh, ale chtěla bych mít rozlučku s fanoušky,“ řekla tehdy Strýcová.

Plzeňská rodačka získala na okruhu WTA dva tituly ve dvouhře a 31 ve čtyřhře. S Lucií Šafářovou vybojovaly na hrách v Riu de Janeiro 2016 olympijský bronz. Ve dvouhře byla nejvýše na 16. příčce světového žebříčku.


Pokračovat ve čtení