Švédská dvacítka je ve čtvrtfinále MS. Derby s Finskem rozhodla v závěru

Švédská dvacítka je ve čtvrtfinále MS. Derby s Finskem rozhodla v závěru; Zdroj foto: Reuters

Úřadující vicemistři Finové chybí v semifinále poprvé od roku 2018.

Finové se ujali vedení ve 4. minutě, kdy se z dorážky po střele Joakima Kemella prosadil Oliver Kapanen. Ještě v první třetině odpověděl Leo Carlsson, který za gólmana Janiho Lampinena usměrnil přihrávku Ludviga Janssona.

Náskok Finsku vrátil v 45. minutě Niku Huuhtanen, Carla Lindboma překonal střelou z pravého kruhu. V čase 56:36 se podruhé v utkání prosadil Carlsson, když dorazil puk po střele Filipa Bystedta. První dnešní čtvrtfinále rozhodl Stjernborg. Obral o puk Aleksiho Heimosalmiho a z úniku prostřelil Lampinena mezi betony.

V prvním zápase o udržení porazili Lotyši v Halifaxu Rakušany 5:2 a potřebují ještě jednu výhru, aby setrvali mez elitou. Třemi body za gól a dvě asistence se na tom podílel Bogdans Hodass a dvakrát skóroval Emils Veckaktinš.

Mistrovství světa hokejistů do 20 let v Halifaxu a Monctonu (Kanada) :

Čtvrtfinále:

Finsko – Švédsko 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 4. O. Kapanen (Kemell, Koivunen), 45. Huuhtanen (Miettinen) – 17. L. Carlsson (Jansson, Bystedt), 57. L. Carlsson (Bystedt, Wagner), 59. Stjernborg. Rozhodčí: Hamilton (Kan.), Tscherrig (Švýc.) – Wyonzek (Kan.), Grillo (USA). Vyloučení: 3:3. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 7263.

O udržení – 1. zápas:

Lotyšsko – Rakousko 5:2 (1:2, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 17. Ločmelis (G. Ozolinš, M. Lavinš), 38. Veckaktinš (Ravinskis, Hodass), 49. Veckaktinš (Simanovičs), 52. Vilmanis (Veinbergs, Hodass), 59. Hodass (Fenenko) – 6. Auer (Scherzer, Sablattnig), 18. Rohrer (Scherzer, Auer). Rozhodčí: Salonen (Fin.), Schlittenhardt (USA) – Hautamäki (Fin.), Oliver (Kan.). Vyloučení: 3:3, navíc van Ee (Rak.) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 4879.


Pokračovat ve čtení