Slon se na rušné silnici nenechal vyvést z míry. Řidiči jen bezmocně zírali

Slon se na rušné silnici nenechal vyvést z míry. Řidiči jen bezmocně zírali; Zdroj foto: Aktuálně.cz/Reuters

Pětatřicetiletý divoký slon se vynořil z džungle na silnici v thajské provincii Chachoengsao a začal se procházet okolo projíždějících vozidel. Snažil se je donutit zpomalit, aby se zastavila. Pak se natáhl k nákladu v jejich přívěsech, aby se nacpal cukrovou třtinou. Někteří řidiči kamionů navíc museli najet do protisměru, aby se zvířeti vyhnuli.

Video ukazuje, jak se slon láduje sladkou rostlinou z nedalekých polí, kterou kamiony odvážely do továrny na zpracování. „Tomuto slonovi se říká ‚Fatty‘, protože sežere hodně jídla. Je mu asi 35 let. Sice nemá kly, ale je to samec. Každý rok v této oblasti vychází z lesa a čeká na nákladní auta s cukrovou třtinou. Není to ale jediný slon, který tohle dělá,“ popsal Au Wanapin, který situaci pozoroval.

Místní pracovníci ochrany přírody se domnívají, že jsou divocí sloni tak chytří, že si vypěstovali zvyk krást čerstvé rostliny z vozidel, která jsou pro ně vydatným zdrojem potravy. Podle ochranářů se ale sloni nezaměřují na náklaďáky kvůli tomu, že mají hlad, ale protože dávají přednost chutnější potravě, jako je cukrová třtina, před tou, kterou si musí sami obstarat v džungli.

Dostal Českého lva: Že jsme nepřizpůsobiví? Málokdo chce vidět úspěšné Romy