Slavia je podle Tvrdíka dohodnutá s Olomoucí na příchodu Chytila

Slavia je podle Tvrdíka dohodnutá s Olomoucí na příchodu Chytila; Zdroj foto: ČTK

Tvrdík na dnešní tiskové konferenci vyjádřil spokojenost se zimním přestupovým obdobím a nevyloučil, že druhý tým prvoligové tabulky přivede ještě nějakou posilu.

„Za mě bych řekl, že jsme s Olomoucí na všem dohodnutí. V této chvíli součástí dohody není, že hráč přijde v zimním přestupním období,“ řekl Tvrdík na adresu urostlého útočníka.

Chytil na podzim nastřílel v lize šest branek a při debutu za reprezentaci se blýskl hattrickem proti Faerským ostrovům. Sportovní manažer Olomouce Ladislav Minář ve středu přiznal, že Slavia má o Chytila zájem. Nechtěl ale nic předjímat a potvrdil, že nejlepší střelec týmu nastoupí v sobotním duelu proti Spartě.

Bez ohledu na případný Chytilův příchod je Tvrdík s přestupovým obdobím spokojený. Do týmu přišli záložníci Petr Hronek s Davidem Pechem a nigerijský stoper Igoh Ogbu z norského Lilleströmu. „Přáli jsem si ho získat už v létě, tehdy byl pro nás ještě nedostupný. Může to být v naší obraně rozdílový hráč. Jsem spokojen i s dalšími posilami, jejich seznam navíc možná není ještě uzavřený. Ale víc o tom dnes nechci hovořit,“ řekl předseda představenstva vršovického celku.

Kouč Jindřich Trpišovský naopak nemůže na jaře počítat s dvojicí nigerijských ofenzivních hráčů Yirou Sorem a Mosesem Usorem. „Jsem rád, že se Sorovi podařilo přestoupit do vysněného klubu. V létě se to nepovedlo a zůstalo mu to v hlavě, nedařilo se mu podle představ. Pro nás je to také poučení. Za mimořádnou sumu sedm milionů eur tak vlastně odešel hráč z lavičky,“ podotkl Tvrdík a vyjádřil se i k hostování Usora v Linci. „Je to klub, který má podobnou sportovní filozofii i cíle. Myslím, že do budoucna můžeme dále spolupracovat, a je možné, že k nim pošleme ještě jednoho hráče na hostování,“ naznačil šéf Slavie.

Podle Tvrdíka měla Slavia nabídky i na Davida Juráska, Ondřeje Lingra, Aihama Ousoua, Oscara Dorleyho nebo Stanislava Tecla, jenž mohl odejít do Číny. I vzhledem k ambicím v jarní části sezony ale chtěla Slavia udržet tým pohromadě.

Cílem pro jarní fázi sezony je zisk alespoň jedné cenné trofeje, v souboji o ligový titul ale favorizuje Tvrdík obhájce titulu z Plzně. „Může to být velmi zajímavá jarní část, v české lize jsou tři vyrovnané týmy. Plzeň má za sebou výbornou sezonu, hrála skupinu Ligy mistrů. Posílila, vede ligovou tabulku. Myslím, že není pochyb o tom, že jsou favorité,“ řekl Tvrdík.

„I Sparta je plná entuziazmu, všechny kluby navíc mají špičkové trenéry. Budeme se snažit být oběma našim soupeřům důstojným partnerem. Cíle zůstávají – pokusit se uspět v boji o ligový titul nebo vyhrát MOL Cup,“ dodal.


Pokračovat ve čtení