Shiffrinová znovu vyhrála. Americká hvězda už dohání rekord krajanky Vonnové

Shiffrinová znovu vyhrála. Americká hvězda už dohání rekord krajanky Vonnové; Zdroj foto: Reuters

V součtu obou jízd porazila o desetinu sekundy vítězku úvodního kola, Švýcarku Laru Gutovou-Behramiovou, a upevnila si vedení v seriálu. Třetí skončila Italka Marta Bassinová, která ztratila 47 setin sekundy.

Sedmadvacetiletá Shiffrinová vstupovala do druhé jízdy se ztrátou 22 setin na úřadující mistryni světa Gutovou-Behramiovou. I když na rozbité trati párkrát chybovala, šla do vedení. Po ní jedoucí Švýcarka se také nevyvarovala chyb, zajela až 14. čas a klesla o jednu příčku.

Obhájkyně velkého křišťálového glóbu Shiffrinová navázala v Rakousku na úterní triumf a vyhrála třetí podnik Světového poháru za sebou. Před Vánoci uspěla také v super-G ve Svatém Mořici. Americká hvězda triumfovala v této sezoně už popáté a vede SP o 305 bodů před italskou sjezdařkou Sofií Goggiaovou.

Dvojnásobná olympijská šampionka Shiffrinová se 79. vítězstvím opět přiblížila krajance Lindsey Vonnové, která je s 82 výhrami nejúspěšnější ženou v historii SP. Absolutním rekordmanem je Švéd Ingemar Stenmark (86).

V čele hodnocení disciplíny zůstala Bassinová. Italka vybojovala v obřím slalomu šesté stupně vítězů za sebou.

Jediná česká zástupkyně Adriana Jelínková se ani napočtvrté v sezoně nedostala do druhého kola. Sedmadvacetiletá závodnice na rozdíl od úterního závodu první jízdu dokončila, za časem vedoucí Gutové-Behramiové ale zaostala o více než pět sekund a obsadila 53. místo.

Ve čtvrtek pojedou ženy v Semmeringu slalom, do kterého nastoupí Martina Dubovská.


Pokračovat ve čtení