Plzeň za 29 korun a pořádné omáčky. Máme stále plno, říká šéfkuchař podniku na Andělu

Plzeň za 29 korun a pořádné omáčky. Máme stále plno, říká šéfkuchař podniku na Andělu; Zdroj foto: Tomáš Vocelka

Do nového projektu přizval Milan Bartoš podnikatele v gastronomii Libora Vedrala. Kuchyni, v níž připravují česko-francouzské pokrmy, šéfuje známá kulinářská osobnost David Kalina.

Spojit francouzskou a českou kuchyni podle něj byla výzva, zdůrazňuje ale, že obě dvě mají mnoho společného. Například za první republiky se v české gastronomii používala řada typicky francouzských ingrediencí.

„Většina francouzských jídel, která nabízíme, jsou s omáčkou. A Češi jsou omáčkoví. Jen přístup k vaření francouzské omáčky je jiný, jsou silnější a přitom lehčí,“ popisuje Kalina jeden z příkladů.

Mezi hlavní speciality podniku patří kromě svíčkové na smetaně dušená telecí plec, kuře na paprice, kohout na víně či dušené jehněčí nebo entrecôte steak. Podle šéfkuchaře zatím žádné jídlo svou oblíbeností nevyčnívá.

Od půlky ledna provozovatelé nabízejí v méně vytížených odpoledních hodinách čepovanou plzeň za 29 korun, v běžném provozu stojí o třicet korun více. 

„Začátek je vždycky složitý, záleží na místě, kde se podnik nachází, a na jeho konceptu. Ale myslím si, že jsme to vzali za správný konec a návštěvnost nám stoupá,“ tvrdí. „Prosinec byl pěkný, restaurace byla zaplněná jak v poledne, tak večer,“ dodává. 


Pokračovat ve čtení