Nejsledovanější videa: Matka táhla dítě na vodítku, video rozdělilo internetový svět

Nejsledovanější videa: Matka táhla dítě na vodítku, video rozdělilo internetový svět; Zdroj foto: TikTok/cacadoodledoo83

Policistův trapas

V americkém státě Louisiana v červenci řešili případ policisty, který vypnul kameru upevněnou na svém těle v okamžiku, kdy poznal muže, kterého zastavil za překročení povolené rychlosti. Oním mužem byl totiž jeho nejvyšší nadřízený – šéf Louisianské státní policie Lamar Davis.

Na záběrech je vidět, jak policista zastavuje černé auto. Když si pak jde promluvit s řidičem, kterého najednou pozná, vypíná záznam osobní kamery. Než se záznam, který zachycuje i zvuk, přeruší, jsou slyšet slova policisty, který řekne: „No, to mě…“

Zbytek setkání zaznamenala už bez zvuku palubní kamera v policistově autě. Na záznamu podává strážník svému šéfovi ruku a pouští ho. Davis poté prohlásil, že přijímá odpovědnost za překročení rychlosti na nebezpečné mezistátní silnici, na níž bylo v posledních třech letech zaznamenáno více než 200 nehod ročně. Jak rychle ale jel, si už nepamatoval.

Dítě na vodítku

„Opustit Cancún je těžké. Cítím s tebou, kamaráde!“ připsala Erica Shupe Hallová k osm sekund trvajícímu záběru, který zveřejnila v dubnu na sociálních sítích. Na videu je vidět, jak žena táhne patrně své dítě na vodítku po letištní hale. Batole se jen odevzdaně nechalo vléct po zemi a nasazeným popruhům se vůbec nebránilo.

Během pár dní po zveřejnění vidělo video na sociálních sítích deset milionů lidí. V komentářích pak horlivá diskuse jen potvrdila, jak jsou dětské kšíry a vodítka stále ožehavým tématem. K záběrům se na sociálních sítích vyjádřila řada rodičů, odborníků i laiků, kteří se nemohli shodnout na tom, jestli je takové chování ještě v pořádku.

Video se tehdy dostalo i do videopořadu Aktuálně.cz …a zvířátko na konec, který nabízel sestřih největších virálních hitů poslední doby.

Slušný slon

V srpnu spadla dítěti bota do výběhu se slony v zoologické zahradě v čínském městě Weihai. V tu chvíli inteligentní sloní samec Shan Mai, kterému je už 25 let, ani na chvíli nezaváhal.

Začal chobotem ihned šmátrat po zemi, botu nahmatal, chobotem ji zvedl a vrátil ji přímo do rukou dítěte, kterému bota upadla. „Pětadvacetiletý sloní samec Shan Mai je velmi chytrý. Mezi lidmi se cítí velmi dobře,“ uvedli tehdy představitelé přírodní rezervace Shendiao.

Video s obdivuhodným zvířecím činem se v srpnu rozšířilo po světových médiích a sociálních sítích, kde získalo tisíce zhlédnutí.


Pokračovat ve čtení