Macháč vyprovokoval slavného Kyrgiose. Po zápase spořádal celou čokoládu

Macháč vyprovokoval slavného Kyrgiose. Po zápase spořádal celou čokoládu; Zdroj foto: Reuters

Australský tenista si často bere věci osobně a neváhá si při každé příležitosti rýpnout do svých kritiků. Ke Twitteru zase sednul v neděli večer a okomentoval příspěvek Josého Morgada.

Známého portugalského novináře totiž na tiskové konferenci po úvodním dnu daviscupového duelu na antuce v Maie zaujalo doplňování energie v podání Tomáše Macháče.

Český tenista po tříhodinové bitvě udolal favorizovaného Joaa Sousu a před novináři během chvilky spořádal celou tabulku čokolády.

„Ztratil jsem hodně energie, mám hrozný hlad,“ citoval Morgado dvaadvacetiletého rodáka z Berouna a dodal, že českého tenistu úplně chápe. To ovšem vyprovokovalo Kyrgiose k reakci.

Australský bouřlivák si vzpomněl na „křivdu“ z loňského Wimbledonu, na kterém senzačně dokráčel až do finále.

„Vzpomínám si, že jsem si dal na tiskové konferenci sushi po čtyřhodinovém zápase. Bylo to považováno za neuctivé,“ napsal Kyrgios a přidal vysmátého smajlíka.

Podle všeho tak upozorňoval na něco, co sám chápe jako určitý dvojí metr.

Kyrgios je dlouhodobě přesvědčen, že si na něj některá média zasedla, jsou citlivější k jeho přešlapům a vykreslují jej jako tenisového „záporáka“.

Macháč se ke svému pozápasovému apetitu vyjádřil ještě obšírněji pro české novináře na místě. 

„Takovýto stav mám skoro pořád, protože mám pořád hlad,“ uvedl. „Ať je zápas, nebo ne, to na to nemá vliv. Po turnajích na betonech hraji první zápas na antuce a stojí to extra energii. Navíc jsem hrál tři hodiny. Jsem ale rád, jak jsem to zvládnul. Odpočinu si, najím se a v neděli budu stoprocentně připravený. Musím ale asi ještě spořádat další půlku čokolády,“ doplnil s úsměvem.

Češi v prvním dnu kvalifikačního klání vyhráli obě dvouhry, ještě před Macháčem uspěl Jiří Lehečka.


Pokračovat ve čtení