Loučení si sjezdařský šampion Feuz schoval do Kitzbühelu

Loučení si sjezdařský šampion Feuz schoval do Kitzbühelu; Zdroj foto: Reuters

„Posouvání limitů a riskování byly dlouhá léta v lyžování mojí vášní. Klíčem k úspěchu pro mě byl často můj pocit. Ten mi teď říká, že fyzických limitů už jsem dosáhl,“ uvedl Feuz, který v listopadu odstartoval už do 17. sezony mezi elitou.

Jeho nejlepším výsledkem v tomto ročníku je páté místo ve sjezdu v Lake Louise, v průběžném pořadí disciplíny mu patří šestá příčka. Na konci roku je na programu sjezd v Bormiu a pak přijdou na řadu slavné závody ve Wengenu a Kitzbühelu.

„Jsem rád, že si opět budu moct užít tyhle své oblíbené závody. Jsem neskutečně vděčný, že jsem se mohl své vášni věnovat tak dlouho a zažil tolik emotivních okamžiků. Teď se těším na více času stráveného s rodinou a na nové výzvy, které přijdou,“ napsal Feuz.

Letos v únoru na hrách v Pekingu ovládl sjezd o jednu desetinu před Francouzem Johanem Clareym a zkompletoval sbírku olympijských medailí. V roce 2018 v Pchjongčchangu skončil druhý v super-G a třetí ve sjezdu.

Světový titul získal v roce 2017 ve Svatém Mořici, k tomu má dva sjezdařské bronzy z letech 2015 a 2021. Ve Světovém poháru se probojoval na stupně vítězů v 58 závodech a čtyřikrát získal malý křišťálový glóbus za sjezd.


Pokračovat ve čtení