Legendární tenista Bryan si oblíbil pivo a halušky, synové by mohli hrát za Slováky

Legendární tenista Bryan si oblíbil pivo a halušky, synové by mohli hrát za Slováky; Zdroj foto: Instagram Nadii Bryan (Murgašové)

Mike Bryan získal v mužské čtyřhře osmnáct grandslamových titulů, šestnáct z nich s dvojčetem Bobem. Na grandslamech vyhrál čtyřikrát také mix, pětkrát triumfoval na Turnaji mistrů, má olympijské zlato a rovněž byl členem vítězného amerického týmu v Davis Cupu.

Na nedávno skončeném Australian Open se zúčastnil exhibičních zápasů veteránů, v jednom z utkání s Bobem porazili česko-kyperský pár Radek Štěpánek, Marcos Baghdatis. A v rozhovoru pro slovenský deník Šport naznačil Mike Bryan zajímavou budoucnost.

„Uvažuju o tom, že požádám o slovenské občanství. Kdo ví, možná jednou budu trénovat slovenský daviscupový tým a syn bude hrát za Slovensko. V USA je příliš velká konkurence,“ prohlásil čtyřiačtyřicetiletý Bryan, který uzavřel kariéru před třemi lety.

Zkraje roku 2020 se oženil se slovenskou modelkou Nadiou Murgašovou, s níž má dnes dva syny. Starší Jake oslaví letos v dubnu třetí narozeniny, mladší Tommy se narodil vloni v říjnu.

‚>“Na Slovensku mám rád všechno. Lidi, jídlo, přírodu, řeky, lesy, zámky i prostředí,“ poznamenal. „Pijem pivo, slivovica je veľmi silná. Mám rád halušky s bryndzou a slaninou,“ prohodil pro Šport pár slov přímo ve slovenštině.

‚>Rodák ze Zvolena se po pěti letech mimo okruh nechal zviklat a v roce 2021 dokráčel v Melbourne po boku Chorvata Ivana Dodiga k prvnímu grandslamovému titulu.

‚>Deblová legenda v rozhovoru připustila, že se do budoucna nebrání trvalému pobytu na Slovensku. A pokud se bude nadále angažovat v tenise, mají Slováci v Bryanovi zajímavý příslib.


Pokračovat ve čtení