Kabaně ve Volkswagenu vystřídá náhradník z Bentley. Ředitel není z jeho práce nadšený

Kabaně ve Volkswagenu vystřídá náhradník z Bentley. Ředitel není z jeho práce nadšený; Zdroj foto: Radek Pecák

Kabaň dříve působil i jako designér v automobilce Škoda, nového šéfa značky Volkswagen ale podle zdrojů některé jeho nápady v designu moc nezaujaly. Bentley je součástí skupiny Volkswagen a Mindt se nové funkce ujme od 1. února, sdělily zdroje magazínu Automobilwoche, což je sesterská publikace Automotive News.

Kabaň se stal šéfdesignérem VW v roce 2020, nyní se podle zdrojů přesune ve skupině Volkswagen na jinou, neupřesněnou pozici. Očekává se, že Volkswagen změny oficiálně oznámí v nadcházejících dnech.

Mindtovým nástupcem v Bentley bude Tobias Sühlmann, který v současné době v Bentley vede externí design. Sühlmann začal v Bentley pracovat v říjnu 2021, předtím působil v automobilkách Bugatti, Aston Martin, McLaren a VW. Bentley patří v rámci skupiny Volkswagen mezi luxusní značky.

Nový generální ředitel značky VW Thomas Schäfer není podle zdrojů z práce Slováka Kabaně úplně nadšený. Kabaň byl požádán, aby změnil styl retro u vozu Volkswagen ID Life, který byl představen na mnichovském autosalonu v roce 2021, a místo něj navrhl modernější design.

Původní koncept měl být předobrazem vzhledu základního elektromobilu VW ID, který firma plánuje představit v roce 2025. Schäfer podle zdrojů Kabaňův designérský tým rovněž požádal, aby přepracoval styling chystané vlajkové lodě VW – elektromobilu Trinity. Schäferovi šlo o to, aby vůz nevypadal jako sedan, ale spíše jako crossover.

Padesátiletý Kabaň zahájil kariéru designéra aut v roce 1999, a to právě ve Volkswagenu. V rámci skupiny pracoval pro značky Audi, Bugatti a Škoda. Dlouhou kariéru ve Volkswagenu má za sebou ale i Kabaňův nástupce. Třiapadesátiletý Mindt vyrostl ve Wolfsburgu, kde má Volkswagen své hlavní sídlo. Mindtův otec pracoval ve Volkswagenu jako designér.


Pokračovat ve čtení