„Ještě jedna společná noc.“ Za vážně nemocným Pelém přišla na Vánoce rodina

"Ještě jedna společná noc." Za vážně nemocným Pelém přišla na Vánoce rodina; Zdroj foto: Instagram Flavie Arantes de Nascimento

Trojnásobný mistr světa Pelé se od loňského září léčí s rakovinou tlustého střeva a od 29. listopadu je hospitalizován. Ve středu ošetřující lékaři oznámili, že se Pelého stav výrazně zhoršil. Spolu s postupující rakovinou diagnostikovali rovněž srdeční a ledvinovou dysfunkci a museli nasadit léčbu zánětu dýchacích cest. Pelé nicméně zůstal na běžném pokoji. Od té doby klinika Alberta Einsteina žádné informace neposkytla.

Pelé na zveřejněné společné fotografii rodinných příslušníků včetně jeho současné manželky Marcie chybí, v noci na sobotu ale Kely sdílela snímek, na kterém leží s otcem na nemocničním lůžku. „Pokračujeme tu. V boji a ve víře. Ještě jedna společná noc,“ napsala.

Edinho, bývalý brankář a nyní trenér, původně neplánoval otce navštívit. Na tiskové konferenci řekl, že jediný, kdo může jeho otci pomoci, jsou lékaři, napsala agentura AP. Nakonec ale i k radosti sester dorazil i s dcerami. „Vděk. Láska. Jednota. Rodina,“ napsala Kely ke společné fotografii z nemocnice.


Pokračovat ve čtení