„Hej, břicho, jdu si pro tebe!“ Ukrajinský boxer provokuje britskou hvězdu

"Hej, břicho, jdu si pro tebe!" Ukrajinský boxer provokuje britskou hvězdu; Zdroj foto: Reuters

Britský boxer Tyson Fury a Ukrajinec Alexander Usyk se dohodli na vzájemném souboji, jehož vítěz bude mít v držení mistrovské pásy všech významných organizací a bude absolutním mistrem světa těžké váhy.

Zápas by se měl konat v první polovině letošního roku. Zbývá už jen dořešit místo konání lákavého souboje. Ani to však Usykovi nebrání v tom, aby Furyho opakovaně vytáčel na sociálních sítích.

Olympijský vítěz z Londýna tento týden zveřejnil video, na kterém běhá v bazénu a poklepává si na břicho: „Hej, břicho, jdu si pro tebe.“

První muž boxerského žebříčku „Pound for pound“, v němž je pořadí všech borců upraveno podle váhové kategorie, zesměšňuje rivalovo břicho od jejich vyhrocené konfrontace loni v prosinci.

34letý Fury si z toho ale nic nedělá: „Já jsem břicho a velká břicha jedí králíky. Přesně to udělám, sežeru ho. Nejdřív se pustíme do boje,“ prohlásil bojovně.

Největší zápas těžké váhy za posledních 25 let by se měl konat 29. dubna v Saúdské Arábii. O jeho konání ale stále usilují organizátoři z londýnského stadionu Wembley.


Pokračovat ve čtení