Dres se lvem fanoušky nezajímal. Hadamczik by se rád vrátil ke státnímu znaku

Dres se lvem fanoušky nezajímal. Hadamczik by se rád vrátil ke státnímu znaku; Zdroj foto: ČTK

Podoba dresů by se ale mohla znovu změnit, podle Hadamczika v ideálním případě v příští sezoně, kdy se v Česku uskuteční mistrovství světa.

O možné změně Hadamczik poprvé mluvil v úterý večer v Pardubicích na galavačeru k oslavě sto let východočeského klubu, dnes svůj plán vysvětlil i v České televizi. Zdůraznil ale, že o všem bude teprve jednat výkonný výbor ČSLH. Nejdříve příští týden.

„Bylo to spontánní a nečekal jsem, že to vyvolá takový obrovský zájem,“ řekl Hadamczik. O možnosti návratu znaku podle svých slov mluvil proto, že zástupcům Dynama slavnostně předal historický dres, na jehož záda jim napsal přání úspěchů i v budoucnosti. „A jak jsem ho držel, tak jsem řekl, že jim nesu krásný dres. Jsem přesvědčený a nejen já, bylo to vyhodnoceno jako nejlepší dres, který jsme kdy měli,“ uvedl Hadamczik, jenž v loňském roce nahradil v čele svazu Tomáše Krále.

Bývalé vedení hokejového svazu změnilo identitu a podobu dresů v červnu 2018. I proto, aby mělo právní ochranu při prodeji reklamních předmětů včetně replik dresů. Podle Hadamczika ale fanoušci o dresy s novým logem neměli zájem. „Zjistil jsem si, kolik peněz nám vydělal nový dres, a když jsme viděl, že tam žádné peníze nejsou, tak jsem si řekl, že musíme uspokojit národ. A jestli se národ s tím dresem neztotožnil, tak jsem začal přemýšlet, co můžeme udělat,“ řekl Hadamczik.

Představitelé ČSLH si proto nechali udělat několik návrhů, jak by mohly dresy v budoucnosti vypadat. Podle Hadamczika by vedle velkého státního znaku jeho součástí bylo i svazové logo. „Chtěl bych spojit licencovaný znak se státním znakem, aby to nemohli kopírovat a lidi si kupovali originály. Budeme o tom diskutovat,“ uvedl šéf hokejového svazu. Ve hře je i varianta, že by reprezentace vedle bílé a červené varianty dresů začala používat modré, tak jako v československé éře.

Pokud Hadamczikův plán podpoří členové výkonného výboru, mohli by hokejisté v dresech s dominantním státním znakem nastoupit na světovém šampionátu v Praze příští rok. „Mohu slíbit fanouškům, že udělám maximum, abychom tam takový dres měli,“ řekl Hadamczik.


Pokračovat ve čtení