Češky natáhly úžasnou sérii. Krejčíková a Siniaková si zahrají o další trofej

Češky natáhly úžasnou sérii. Krejčíková a Siniaková si zahrají o další trofej; Zdroj foto: Reuters

Ve finále narazí na japonský pár Šúko Aojamaová, Ena Šibaharaová, který zdolal nasazené dvojky Američanky Cori Gauffovou a Jessicu Pegulaovou 6:2, 7:6.

Krejčíková se Siniakovou pokračují v úžasné sérii, na turnajích „velké čtyřky“ vyhrály už 23. zápas po sobě. Vedle triumfu v Melbourne zvítězily vloni také ve Wimbledonu a na US Open.

Neuspěly pouze na Roland Garros, kde se musely kvůli pozitivnímu testu Krejčíkové na koronavirus odhlásit.

Ve finále čtyřhry na Australian Open jsou potřetí za sebou a zaútočí celkem na sedmý grandslamový titul.

„Vždycky se snažíme předvést perfektní výkon. Občas to nevyjde a jsme z toho frustrované. Zároveň je to ale cesta, jak se posouvat dál. Jsem ráda, jak jsme dnes hrály,“ řekla Krejčíková v rozhovoru na kurtu.

„Předvedly jsme dobrý výkon. Měly jsme proti sobě těžké soupeřky, které se dostaly až do semifinále. Musely jsme podat náš nejlepší výkon a mám radost, že jsme to dokázaly,“ doplnila.

České tenistky ztratily v semifinále jen čtyři hry a utkání ovládly za hodinu a dvacet minut. První set získaly díky vydařené druhé polovině, kde od stavu 3:2 prolomily dvakrát servis soupeřek.

Ve druhé sadě si české favoritky brzy vypracovaly díky dvěma brejkům vedení 5:1. Přestože duel nedopodávaly, stvrdily postup o chvíli později po dalším prolomeném servisu soupeřek.

„Je skvělé tu být zase ve finále. Hodně to pro nás znamená,“ pochvalovala si Siniaková.

„Souhlasím s Bárou, že jsme dnes hrály velmi dobře a pokusíme se předvést to nejlepší i ve finále,“ slíbila.

Tenisový grandslamový turnaj Australian Open v Melbourne (tvrdý povrch, dotace 76,5 milionu australských dolarů):

Ženy:

Čtyřhra – semifinále: Krejčíková, Siniaková (1-ČR) – Kosťuková, Ruseová (Ukr./Rum.) 6:2, 6:2, Aojamaová, Šibaharová (10-Jap.) – Gauffová, Pegulaová (2-USA) 6:2, 7:6 (9:7).

Smíšená čtyřhra:

Finále: Stefaniová, Matos (Braz.) – Mirzaová, Bopanna (Indie) 7:6 (7:2), 6:2.


Pokračovat ve čtení